McCain: Obama odpowiedzialny za obecny kryzys uchodźców

Wpływowy amerykański senator John McCain obarczył Baracka Obamę odpowiedzialnością za obecny kryzys uchodźców. Według McCaina exodus mieszkańców tego kraju jest skutkiem bierności Stanów Zjednoczonych.

John McCain postawił w sali amerykańskiego Senatu zdajecie martwego syryjskiego chłopca, którego woda wyrzuciła na brzeg w Turcji. Następnie grzmiał, że ta i inne tragedie są skutkiem niechęci prezydenta Obamy do zaangażowania się w konflikt syryjski.

Reklama

"Ten kryzys nie pojawił się niespodziewanie jak trzęsienie ziemi czy tornado. To przewidywalny skutek polityki obecnej administracji" - podkreślił. Dodał, że od horroru jaki przeżywają uchodźcy bardziej przerażająca jest myśl, że Stany Zjednoczone nie zrobią nic znaczącego w tej sprawie. Przekonywała, że konflikty w Syrii, Iraku, Libanie i Jemenie oraz śmierć uchodźców to nie tylko zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego ale wyzwanie dla moralności i przywództwa Stanów Zjednoczonych na świecie".

McCain ubolewał, że biały Dom nie ma spójnej strategii jak przerwać horror konfliktów zbrojnych w Syrii i innych krajach Bliskiego Wschodu oraz północnej Afryki.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje