Reklama

Reklama

​Miriam Shaded: Muzułmanie nie mają powodów, aby uciekać do Europy

Kontrowersyjne słowa szefowej fundacji Estera. Miriam Shaded przekonuje w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że muzułmanie z krajów trawionych przez wojnę, w przeciwieństwie do chrześcijan, nie zasługują na naszą, europejską, pomoc.

Przypomnijmy, że fundacja Miriam Shaded koordynuje polską pomoc dla chrześcijańskich rodzin z Syrii. Rodziny muzułmańskie, zdaniem córki syryjskiego pastora, już na taką pomoc nie zasługują.

Reklama

"W Syrii, podobnie jak w niektórych innych krajach Bliskiego Wschodu i Czarnej Afryki, toczy się wojna, religijna i cywilizacyjna. Żydzi i chrześcijanie, a także ateiści, są masowo prześladowani, bo mają te same poglądy co Europejczycy. Muzułmanie natomiast nie mają powodów, aby uciekać do Europy" - uważa Miriam Shaded.

"Kiedy islamiści wchodzą do wiosek, nie mordują muzułmanów. Chyba że chodzi o tych walczących w opozycji, ale to wojskowi, nie cywile" - dodała Shaded, która przekonuje, że "80 procent sunnitów popiera utworzenie kalifatu".

"Taka jest mentalność tej społeczności" - podkreśliła.

Shaded jest przeciwna przyznawaniu prawa azylu Kurdom (było nie było - prześladowanym muzułmanom), którzy "powinni przede wszystkim walczyć na miejscu".

Więcej w "Rzeczpospolitej".

Dlaczego muzułmanie uciekają do Europy? Wypowiedz się!

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: Miriam Shaded | uchodźcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy