Reklama

Reklama

Moskwa: Brak cech ataku z powietrza na szkołę w Syrii

Moskwa twierdzi, że zdjęcia lotnicze wykonane przez rosyjskiego drona w rejonie, w którym jakoby dokonano w środę nalotu na szkołę w miejscowości Has w syryjskiej prowincji Idlib, pokazują, że nie ma tam zniszczeń charakterystycznych dla ataku z powietrza.

Powiedział o tym w czwartek przedstawiciel rosyjskiego resortu obrony gen. Igor Konaszenkow. Dodał, że podczas wykonywania tych zdjęć stwierdzono tam obecność amerykańskiego drona.

Reklama

Konaszenkow powiedział, że rosyjskiego drona wysłano w rejon Has w czwartek rano i że na wykonanych przez niego zdjęciach nie widać żadnych zniszczeń dachu szkoły ani lejów po bombach lotniczych w okolicy.

- O analogiczne informacje można się zwrócić do naszych amerykańskich kolegów - dodał i powiedział, że w tym czasie rosyjska kontrola obszaru powietrznego monitorowała w tamtym rejonie amerykańskiego drona zwiadowczo-bojowego Predator.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii, wojskowe samoloty przeprowadziły w środę sześć nalotów, w wyniku których zniszczone zostały dwie szkoły w mieście Has w prowincji Idlib. Według UNICEF-u (Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom), w nalotach w Idlibie zginęło 22 dzieci i kilkoro nauczycieli.

Prowincja Idlib znajduje się w północno-zachodniej Syrii, w pobliżu Aleppo, i jest kontrolowana przez rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Baszara el-Asada.

Waszyngton i Paryż uznały, że nalotu dokonał albo reżim syryjski, albo Rosjanie. Moskwa twierdzi, że nie miała nic wspólnego z tym, co wydarzyło się w Has.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy