Mozambik: Osunęło się wysypisko. Wiele ofiar

Przynajmniej 17 osób - w tym dzieci - straciło życie po osunięciu się wysypiska śmieci, do którego doszło w stolicy Mozambiku Maputo - informuje BBC. Wiele osób jest rannych. Warstwa śmieci z powodu opadów deszczu osunęła się na domy mieszkalne.

Stos śmieci osunął się ok. godz. 3 nad ranem czasu lokalnego w poniedziałek - podaje BBC. 15 metrowa warstwa nieczystości spowodowała zawalenie sześciu domów. Na miejscu pracują ratownicy, którzy szukają ocalonych pod śmieciami osób. 

Reklama

Rzecznik pogotowia ratunkowego Leonilde Pelembe powiedział, że bilans ofiar najprawdopodobniej się zwiększy. "Informacje, które otrzymaliśmy od lokalnych władz, wskazują, że w liczba mieszkających w domach osób przekracza liczbę odnotowanych zgonów" - mówił Pelembe.

Dzielnica Hulene w Maputo jest jedną z najbiedniejszych części stolicy. Jedynym rozwiązaniem dla wielu ludzi, w tym dzieci, jest zamieszkanie na wysypisku lub w jego obrzeżach. 

Mieszkający tu ludzie korzystają z wysypiska jako źródła pożywienia i przedmiotów, które potem mogą sprzedać. 

Teren wysypiska jest szczególnie niebezpieczny dla ludzi podczas pory deszczowej, wówczas władze ewakuują mieszkańców. Ci jednak wracają po ustaniu opadów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje