Reklama

Reklama

Najbardziej niebezpieczne kraje dla turystów, czyli wakacje na własne ryzyko

UKRAINA

Od 2014 r. na wschodzie Ukrainy trwa wojna. W związku z tym MSZ ostrzega, by pod żadnym pozorem nie wybierać się w te rejony.

Reklama

"Z uwagi na niesłabnące napięcie w obwodach donieckim i ługańskim, utrzymujące się poważne zagrożenie dla ludności cywilnej i prowadzoną na tych terenach operację połączonych sił, MSZ wzywa obywateli RP do natychmiastowego opuszczenia pozostających poza kontrolą władz ukraińskich części obwodów donieckiego i ługańskiego oraz terenów przyległych do linii rozgraniczenia" - apeluje w komunikacie resortu.

"Ze względu na aneksję przez Rosję Półwyspu Krymskiego oraz wynikający z tego brak możliwości zapewnienia obywatelom polskim przebywającym na Krymie pomocy konsularnej, w mocy pozostają zalecenia jego opuszczenia oraz powstrzymania się od podróżowania na te tereny" - dodano.

MSZ przypomina też, że w ostatnim czasie dochodziło na Ukrainie do ataków na miejsca chętnie odwiedzane przez polskich turystów, m.in. placówki, zabytki i miejsca pamięci związane z naszym krajem. W przestrzeni publicznej pojawiały się antypolskie hasła, symbole oraz demonstracje o antypolskim wydźwięku. Resort ostrzega więc, że w trakcie podróży na Ukrainę mogą wydarzyć się "sytuacje o charakterze prowokacji".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne