Reklama

Reklama

"Nasz Dziennik": Kto dopisał biskupa?

Ani biskup Stanisław Szyrokoradiuk, ani żaden inny katolicki biskup Ukrainy nie podpisał się pod orędziem Wołyńskiej Rady Kościołów w sprawie ludobójstwa na Wołyniu. O sprawie pisze "Nasz Dziennik".

Wołyńska Rada Kościołów na okoliczność 70. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu wydała orędzie. Sugeruje w nim, że Polacy na równi z Ukraińcami uczestniczyli w rzezi wołyńskiej i ponosili za nią winę - czytamy w gazecie.

Reklama

Pod dokumentem podpisali się metropolici Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Moskiewskiego oraz Patriarchatu Kijowskiego. Swoje podpisy złożyli także biskupi Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego, a także przedstawiciele kościoła protestanckiego.

Pod dokumentem znalazł się także podpis administratora diecezji łuckiej Kościoła rzymskokatolickiego, biskupa Stanisława Szyrokoradiuka. Jednak on sam zapewnia, że pod dokumentem się nie podpisywał. 

Z rąk nacjonalistów ukraińskich zginęło około 130 tysięcy Polaków. W tym roku będziemy obchodzić 70. rocznicę Krwawej Niedzieli. To apogeum ludobójstwa na Wołyniu dokonane przez członków OUN i UPA, które nastąpiło 11 lipca 1943 roku.Dowiedz się więcej na temat: Wołyń | ludobójstwo na Wołyniu | rzeź na Wołyniu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje