Nie żyje Luo Meizhen. Miała 127 lat

W wieku 127 lat zmarła Luo Meizhen. O śmierci być może najstarszego człowieka na świecie informuje AFP.

Luo Meizhen zmarła po długiej i ciężkiej chorobie. Informację o śmierci przekazał jej wnuk.

Reklama

Urodziła się w 1885 roku. Taka data figuruje w jej dowodach tożsamości i została potwierdzona przez państwowy instytut badawczy. Nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia, że urodziła się właśnie wtedy. 

"Była bardzo miłą, ale niezwykle wybuchową kobietą... miała silny charakter" - wspomina babcię Huang Heyuan.

Luo pracowała przez całe swoje życie na roli. Urodziła pięcioro dzieci.

Najdłużej żyjący ludzie na świecie

Deklarowana data urodzenia wskazuje, że Chinka mogła być najdłużej żyjącym człowiekiem na świecie, starszym od uznawanego za rekordzistę Japończyka Jiroemona Kimury, który obecnie ma 116 lat.

Najstarszym człowiekiem - według Księgi Rekordów Guinnessa - była pochodząca z Francji Jeanne Calment, która w chwili śmierci miała 122 lata i 164 dni. Zmarła w 1997 roku.

Chińska agencja Xinhua informowała o uroczystościach związanych z ostatnimi urodzinami kobiety na swojej stronie internetowej w październiku, nazywając Luo "najstarszym człowiekiem w Chinach".

Problem z ustaleniem daty urodzenia

Problem z ustaleniem dokładnej daty urodzenia wynika z faktu, że Chiny nie posiadały w tamtym czasie rzetelnego systemu rejestracji narodzin dzieci - informuje AFP.

Podejrzenia budzi również młody wiek dzieci Luo. Gdyby data urodzenia była zgodna z deklaracją, oznaczałoby to, że Luo urodziła swoje najmłodsze dziecko w wieku 61 lat.

EKM

Dowiedz się więcej na temat: Luo Meizhen | Chiny | najstarsi ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje