Reklama

Reklama

"Niech papież zrezygnuje z gronostajów!"

Włoskie stowarzyszenie obrońców zwierząt Aidaa zebrało już prawie 4 tys. podpisów pod apelem, w którym domaga się, by papież Benedykt XVI zrezygnował z gronostajowego futra zdobiącego część papieskich szat.

Od umieszczenia apelu 14 sierpnia w internecie zebrano już 3 963 podpisów osób i stowarzyszeń z około 50 krajów - poinformował w sobotę przewodniczący Aidaa, Lorenzo Croce.

Reklama

Odpowiedzieli głównie Włosi, potem Hiszpanie i Brazylijczycy. 57 procent sygnatariuszy to kobiety.

- Mamy nadzieję zebrać 10 tysięcy podpisów do końca września, kiedy przekażemy naszą petycję do Watykanu - powiedział Croce.

Stowarzyszenie w swoim piśmie do papieża wyraża nadzieję, że "wcześniej czy później dojdzie do tego aktu miłości do zwierząt, które w Biblii nazywane są stworzeniami bożymi".

Benedykt XVI od wyboru go na stolicę Piotrową przywrócił niektóre tradycyjne zwyczaje liturgiczne.

Powróciły m.in. papieska zimowa mozetta (inaczej mucet) - krótka pelerynka z czerwonego aksamitu obszyta gronostajami i lamowane ich białym futerkiem zimowe nakrycie głowy - camauro. To tradycyjne nakrycie głowy papieży, noszone od XII wieku. Przed Benedyktem XVI ostatnim papieżem, który się w nim pojawiał, był ponad 40 lat temu Jan XXIII.

Dowiedz się więcej na temat: Gronostaj | Benedykt XVI | PAPIEZ | stowarzyszenie | papież

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne