Niemcy: Tunezyjczyk podejrzewany o budowę bomby biologicznej

Aresztowany w środę w Kolonii 29 letni Tunezyjczyk Sief Allah H. najprawdopodobniej zamierzał zbudować bombę biologiczną. Rzecznik Prokuratury Generalnej Markus Schmidt poinformował, że Federalny Trybunał Sprawiedliwości wydał nakaz aresztowania Tunezyjczyka.

"Zabezpieczyliśmy w mieszkaniu aresztowanego wiele dowodów" - przyznał Schmidt i dodał, że na wstępnym etapie Tunezyjczyk jest podejrzewany o przygotowanie "ciężkiego przestępstwa skierowanego przeciwko państwu". Na razie prokuratura ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza informacjom o budowie biologicznej bomby. 

Reklama

W mieszkaniu Allaha H. zabezpieczono komponenty do budowy takiej broni. Wśród nich znajdowały się nasiona "rącznika pospolitego", które zawierają toksyczną rycynę. 

Jak twierdzi "Bild Zeitung" aresztowany mężczyzna utrzymywał kontakty z bojownikami tak zwanego państwa islamskiego. Informacje o nim niemieckim służbom przekazała CIA - pisze gazeta.

Niemieckie media nie mają wątpliwości, że Sief Allah H. zamierzał zbudować bombę biologiczną na bazie rycyny. Już jedno zjedzone nasionko "rącznika pospolitego", może doprowadzić do śmierci człowieka w ciągu 2 dni. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje