Niemcy: Wtargnięcie na teren bazy lotniczej USA

Siedem osób przecięło ogrodzenie i wdarło się na teren bazy lotniczej USA w Buechel na zachodzie Niemiec. Intruzi zostali schwytani, a następnie wypuszczeni. Postawiono im zarzuty karne - poinformowały w poniedziałek niemieckie siły zbrojne.

Do bazy, w której stacjonują wojska niemieckie i amerykańskie, wdarli się działacze organizacji pacyfistycznych. Zostali oskarżeni o zniszczenie mienia, włamanie oraz niebezpieczne zakłócenie ruchu lotniczego. 

Reklama

Aktywiści twierdzą, że na terenie bazy w Buechel składowana jest broń nuklearna. Na początku roku sąd oddalił pozew mieszkającej w pobliżu tej bazy osoby, która również utrzymywała, że jest tam broń atomowa.

Associated Press przypomina, że jest to już drugi taki incydent. Poprzednio działacze na rzecz rozbrojenia nuklearnego wdarli się do tej samej bazy zaledwie kilka dni wcześniej.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone.

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje