Reklama

Reklama

Niemcy: Wybuch w restauracji w Ansbach

Eksplozja w restauracji w mieście Ansbach pod Norymbergą (Bawaria) – podają niemieckie media. Co najmniej jedna osoba zginęła, a dziesięć zostało rannych. "To był ładunek wybuchowy" - powiedziała burmistrz miasta Carda Seidel. Zdementowała tym samym wcześniejsze doniesienia, że przyczyną tragedii był wybuch gazu.

"Süddeutsche Zeitung" informuje na swojej stronie internetowej o jednej ofierze śmiertelnej. Reuters - o minimum dziesięciu rannych osobach. Do zdarzenia doszło krótko po godzinie 22.00 w lokalu (lub przed nim) w centrum miasta. Policja zabezpieczyła teren wokół restauracji.

To nie był wybuch gazu

Reklama

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że w lokalu mogło dojść do wybuchu gazu. Informacje te zdementowała podczas konferencji prasowej burmistrz Carda Seidel, podając, że doszło do eksplozji ładunku wybuchowego.

Na miejscu zorganizowano sztab zarządzania kryzysowego. Trwa dochodzenie w sprawie eksplozji.

W mieście odbywał się festiwal muzyczny, który po eksplozji został przerwany, a jego uczestnicy (ok 2500 osób) ewakuowani.

Krwawe ataki w Niemczech

Na informację o eksplozji zareagowała bardzo żywo większość środków masowego przekazu w Niemczech, co ma związek z niedzielnym zabójstwem obywatelki polskiej w Reutlingen w Badenii-Wirtembergii oraz strzelaniną sprzed dwóch dni w Monachium, w której 18-letni szaleniec zastrzelił dziewięć osób, a następnie popełnił samobójstwo.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje