Niemiecka telewizja pisze o "polskich obozach zagłady"

​Niemiecka telewizja SWR użyła sformułowania "polskie obozy zagłady" w stosunku do niemieckich obozów zagłady w Sobiborze i na Majdanku. To określenie pojawiło się na stronach internetowych nadawcy w materiałach, dotyczących uroczystości 75-tej rocznicy pierwszych deportacji Żydów z Moguncji.

W marcu 1942 roku rozpoczęły się pierwsze wywózki mieszkających w okolicach Moguncji Żydów do gett oraz do nazistowskich obozów śmierci, zbudowanych przez Niemców w okupowanej Polsce.

Władze Moguncji podczas uroczystości oddały hołd wywiezionym, a następnie zamordowanym podczas wojny tamtejszym Żydom. Relacjonując w internecie te wydarzenia niemiecka telewizja SWR napisała, że Żydzi byli specjalnymi pociągami wywożeni najpierw do gett, a później do "polskich obozów śmierci Majdanek i Sobibór, gdzie byli mordowani".

Reklama

Zgodnie z decyzją ONZ, prawidłowa i jedyna nazwa obozów zagłady lub koncentracyjnych brzmi: niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny lub zagłady.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy