Reklama

Reklama

Niepokojące wieści. Państwo Islamskie planuje atak

W USA ostrzeżono wojskowych, że istnieje możliwość, iż dżihadyści z Państwa Islamskiego planują atakowanie ich w Stanach Zjednoczonych - poinformowała w poniedziałek telewizja ABC News.

We wspólnym biuletynie wywiadowczym FBI i resortu bezpieczeństwa narodowego wezwano żołnierzy do usunięcia z portali społecznościowych wszystkiego, co mogłoby ujawnić ich tożsamość, bądź przyciągnąć uwagę ekstremistów.

Reklama

Według ABC News rząd USA dał do zrozumienia, że uzyskał informacje wywiadowcze, z których wynika, iż Państwo Islamskie, które opanowało część terytorium Iraku i Syrii, proklamując tam kalifat, zamierza zaatakować w Stanach Zjednoczonych.

Reuters pisze, powołując się na nieokreślone bliżej źródło, że w owym biuletynie FBI pisze o uzyskaniu informacji, wskazujących na prowadzenie za granicą poszukiwania osób "gotowych i zdolnych do przeprowadzenia ataków na obecnych i byłych stacjonujących w USA członków sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych".

Rzecznik FBI potwierdził rzetelność materiału ABC, ale odmówił udostępnienia kopii biuletynu.

Według Reutersa, powołującego się na źródło rządowe, ostrzeżenie jest najprawdopodobniej reakcją na gwałtowny wzrost w mediach społecznościowych liczby postów z groźbami pod adresem amerykańskich wojskowych.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy