Niespodziewane odkrycie w Rzymie. "Rzadkość"

W Rzymie, w pobliżu Wzgórza Kwirynalskiego związanego z historią papiestwa i monarchii, dokonano rewelacyjnego odkrycia. Na obszarze, gdzie jak przypuszczano, w IV wieku p.n.e. znajdowała się jedynie nekropolia, znaleziono dobrze zachowany niewielki domek sprzed dokładnie 2600 lat.

Odkrycie zmienia radykalnie wiedzę o kształcie Rzymu w tych zamierzchłych czasach, a więc i mapę miasta, które w przyszłości miało zostać nazwane "wiecznym". W obrębie murów wzniesionych przez Tarkwiniuszów - etruskich władców Rzymu, miały znajdować się wyłącznie cmentarze i świątynie. Okazuje się, że mieszkali tam również ludzie. Najprawdopodobniej domek należał do strażnika świątyni.

Reklama

To rzadkie i niespodziewane odkrycie, dokonane po kilku latach od rozpoczęcia wykopalisk w centrum stolicy Włoch, czeka inny los niż większość znalezisk. Najczęściej bowiem Włosi poprzestają na sfotografowaniu i opisaniu obiektu, po czym zostaje on z powrotem zasypany "dla przyszłych pokoleń". Tym razem zrobi się wszystko, aby zarówno rzymianie, jak i turyści mogli jak najszybciej zobaczyć je z bliska.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje