Nietypowy prezent Berlusconiego dla Putina

Występ rzymskiego kabaretu, pełen tańców i gagów, to prezent, jaki przygotował przyszły premier Włoch Silvio Berlusconi dla prezydenta Rosji Władimira Putina, którego gości od czwartku w swej prywatnej rezydencji na Sardynii.

Dziennik "Corriere della Sera" pisze, że polityka zagraniczna Berlusconiego rozpoczyna się w sposób tak nieformalny, jak to tylko możliwe.

Reklama

Przed dwoma politykami, prowadzącymi rozmowy w okazałej posiadłości Villa Certosa na Szmaragdowym Wybrzeżu, wystąpił kabaret Il Bagaglino z pięknymi girlsami, uważanymi za najlepsze we Włoszech tancerki brzucha.

Występ około dwudziestu artystów, przede wszystkim ślicznych tancerek, był - jak się podkreśla - swoistą rekompensatą fatalnej pogody na Sardynii, gdzie pierwszego dnia spotkania prawie cały czas padał deszcz.

"Corriere della Sera" przytacza słowa rosyjskiego prezydenta, a wkrótce - premiera, do przyszłego szefa włoskiego rządu: "W Rosji wszyscy podziwialiśmy twego ducha walki, nigdy nie zrezygnowałeś i wróciłeś do władzy".

Berlusconi zaś, opowiadając swemu rosyjskiemu przyjacielowi o wyniku przedterminowych wyborów i klęsce partii komunistycznych, które nie weszły do parlamentu, powiedział: "Komuniści zniknęli z parlamentu, dobrze rozumiesz, że dla mnie to wielki sukces".

Nieformalne rozmowy Putina i Berlusconiego mają zakończyć się w piątek przed południem.

Dowiedz się więcej na temat: Władimir Putin | występ | prezent | Silvio Berlusconi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje