Nowe doniesienia ws. abp. Wesołowskiego

Zeznania nie trojga, ale pięciorga dzieci znajdują się w materiałach śledczych w sprawie abp. Józefa Wesołowskiego, które zostały wysłane do Watykanu - donosi TVN24, powołując się na dominikańską telewizję NCDN. Co więcej, diakon Francisco Javiera Occis Reyes, przesłuchany w związku z aferą pedofilską, zeznał, iż "arcybiskup Wesołowski palił i wciągał narkotyki".

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, diakon Francisco Javiera Occis Reyesa, który przebywa obecnie w więzieniu pod zarzutem agresji seksualnej, prawdopodobnie utrzymywał z abp. Wesołowskim intymne relacje.

Reklama

Podczas przesłuchania, prowadzonego przez wysłannika z Watykanu, miał powiedzieć, iż "Wesołowski palił i wciągał narkotyki". "Nigdy przede mną tego nie robił. Kupował narkotyki na ulicy" - miał stwierdzić diakon.

Według TVN24, w materiałach śledczych, do których dotarła dominikańska telewizja, widnieją zeznania nie trojga, ale pięciorga dzieci, a wśród nich jest między innymi 18-latek.

Przypomnijmy: abp. Józef Wesołowski, były nuncjusz apostolski na Dominikanie, został zdymisjonowany w sierpniu przez papieża Franciszka w związku z zarzutami pedofilii. Nie wiadomo, gdzie obecnie przebywa były watykański dyplomata.

Dowiedz się więcej na temat: Arcybiskup Józef Wesołowski | Watykan

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje