Reklama

Reklama

Nowy Rok w Izraelu

Co przyniesie nadchodzący rok 5763 - zastanawiają się Izraelczycy, dla których już dziś rozpocznie się Nowy Rok. Obchody rozpoczynającego się wieczorem dwudniowego święta już zostały zagłuszone przez ostre pogotowie antyterrorystyczne.

Krok ten podjęto po tym, jak siły bezpieczeństwa przechwyciły wczoraj w Izraelu palestyński samochód-pułapkę. Odnaleziono w nim 600-kilogramowy ładunek wybuchowy.

Reklama

Zdaniem ekspertów, gdyby ten samochód został zdetonowany w którymś z centrów handlowych zginęłoby kilkaset osób, a Izrael odpowiedziałby zmasowanym atakiem na Autonomię.

Wczoraj na Zachodnim Brzegu wojsko schwytało czterech Palestyńczyków, którzy w najbliższym czasie mieli dokonać zamachów samobójczych. Nastroje w Izraelu są obecnie niedobre, a nie polepsza ich brak perspektyw na pokój z Palestyńczykami i pogłębiający się kryzys ekonomiczny.

Trwająca od dwóch lat Intifada spowodowała zastój w kilku dziedzinach gospodarki, a bezrobocie wśród Izraelczyków wzrosło do 20 proc. Nie jest żadną pociechą fakt, że Palestyńczykom jest jeszcze gorzej, a spodziewane uderzenie USA na Irak może spowodować, że Izrael znajdzie się w ogniu wojny.

Dowiedz się więcej na temat: nowy rok

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje