Reklama

Reklama

Obama przekona Brytyjczyków do pozostania w UE?

Prezydent USA Barack Obama, który w czwartek wieczorem wraz z małżonką Michelle przybył do Wielkiej Brytanii, nawoływał tej kraj do pozostania w Unii Europejskiej - poinformowała w czwartek agencja Reuters.

Według Obamy tylko wtedy możliwe będzie skuteczniejsze rozwiązanie takich problemów, jak terroryzm, migracja czy spowolnienie gospodarcze.

Reklama

W piątek w planie wizyty Obamy przewidziany jest lunch z królową Elżbietą, która w czwartek obchodziła swoje 90 urodziny, a następnie prezydent USA ma się udać na spotkanie z premierem Davidem Cameronem.

Już w zeszłym tygodniu Biały Dom zapowiadał, że jeśli w Londynie Obama zostanie zapytany o opinię na temat Brexitu, jako "przyjaciel" przedstawi swój pogląd, że pozostanie w UE będzie dla Wielkiej Brytanii gospodarczo korzystniejsze.

Według sondażu przeprowadzonego przez ComRes dla ITV News za pozostaniem w UE opowiada się 51 proc. Brytyjczyków, przeciwnych jest natomiast 40 proc.  

Referendum w sprawie przynależności Zjednoczonego Królestwa do UE odbędzie się 23 czerwca. Wezmą w nim udział wszyscy obywatele Wielkiej Brytanii, Irlandii i państw Wspólnoty Narodów, którzy są rezydentami Wielkiej Brytanii i w dniu referendum będą mieli ukończone 18 lat.

Dowiedz się więcej na temat: Barack Obama | brexit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy