Reklama

Reklama

Oburzająca wypowiedź deputowanego antyislamskiej AfD

Deputowany antyunijnego ugrupowania Alternatywa dla Niemiec (AfD) w parlamencie krajowym Saksonii wywołał potężny skandal. Ubolewał, że w niedawnych zamachach terrorystycznych w Niemczech nie ucierpieli rządzący politycy - podały w czwartek niemieckie media. Jego słowa wywołały powszechne oburzenie.

W trakcie poświęconej bezpieczeństwu wewnętrznemu środowej debaty w drezdeńskim landtagu deputowany Sebastian Wippel zarzucił kanclerz Angeli Merkel, iż "zrezygnowała z kontroli nad Niemcami", a efektem jej polityki w sprawie uchodźców były akty terroru. "Niestety nie dosięgły one odpowiedzialnych za tę politykę" - oświadczył.

Reklama

Słowa te wywołały powszechne oburzenie, wyrażane zarówno przez polityków, jak i przez użytkowników mediów społecznościowych. Przewodniczący frakcji SPD w saksońskim parlamencie Dirk Panter zaznaczył, że Wippel jako policjant złożył służbową przysięgę, wykluczającą takie wypowiedzi.

Deputowany AfD nie poczuwa się do winy. Jak oświadczył, chciał tylko wskazać, że obywatele muszą ponosić konsekwencje błędnej polityki i nie życzy "oczywiście nikomu śmierci". Dodał, iż jego wypowiedź padła ofiarą "złośliwej interpretacji".

33-letni Wippel jest komisarzem policji w swym rodzinnym mieście Goerlitz przy granicy z Polską. Do AfD wstąpił w 2013 roku, przedtem był przez trzy lata członkiem liberalnej Partii Wolnych Demokratów (FDP).

Z badań sondażowych wynika, że w wyborach do parlamentu krajowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego w najbliższą niedzielę AfD może wyprzedzić kierowaną przez kanclerz Merkel CDU, pozostając jednak w tyle za SPD.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje