Reklama

Reklama

Ogłoszono program wizyty papieża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Podczas swej historycznej wizyty w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w lutym 2019 roku papież Franciszek odwiedzi słynny tamtejszy Wielki Meczet szejka Zajeda i weźmie udział w spotkaniu międzyreligijnym - wynika z programu ogłoszonego w środę przez Watykan.

Franciszek, który jako pierwszy papież w historii będzie na Półwyspie Arabskim, uda się do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w niedzielę 3 lutego. Na ten dzień nie przewidziano żadnych wydarzeń z udziałem Franciszka.

Reklama

Oficjalna uroczystość powitania papieża odbędzie się następnego dnia w południe w Pałacu Prezydenckim niedaleko nadmorskiej promenady.

Franciszek spotka się tam z księciem Muhammadem ibn Zajedem an-Nahajanem, następcą tronu Abu Zabi i zarazem przewodniczącym Rady Wykonawczej (rządu) emiratu.

Po południu papież uda się do monumentalnego Wielkiego Meczetu szejka Zajeda, gdzie spotka się z muzułmańską radą starszych. W kompleksie memorialnym założyciela ZEA Franciszek będzie uczestniczyć w spotkaniu międzyreligijnym, w trakcie którego wygłosi przemówienie.

We wtorek 5 lutego Franciszek złoży prywatną wizytę w katedrze świętego Józefa. Następnie na stadionie imienia szejka Zajeda odprawi mszę. Po południu papież powróci Rzymu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje