Reklama

Reklama

Orban: Grupa Wyszehradzka przedstawi w Bratysławie wspólną propozycję

Cztery państwa wchodzące w skład Grupy Wyszehradzkiej przedstawią na piątkowym nieformalnym szczycie UE w Bratysławie tekst wspólnej propozycji, która ma być odpowiedzią na problemy, z jakimi boryka się Wspólnota - zapowiedział premier Węgier Viktor Orban.

"Państwa V4 przygotowują (tekst) i przedstawią go jako wspólną propozycję Grupy Wyszehradzkiej dla Rady Europejskiej, to będzie ważna chwila w historii tych czterech państw" - powiedział szef węgierskiego rządu podczas wywiadu dla państwowej rozgłośni radiowej, wyemitowanego w piątek rano.

Reklama

Orban dodał, że spodziewa się, iż w najbliższym czasie wzrośnie problem z migrantami na Bałkanach. Będzie to konsekwencją pogarszającej się pogody na Morzu Śródziemnym i w pobliżu włoskich wód, przez które prowadzą szlaki przerzutu ludzi z Afryki i Bliskiego Wschodu.

W piątek w Bratysławie odbędzie się spotkanie 27 szefów państw i rządów krajów Unii Europejskiej bez Wielkiej Brytanii. Podczas tego nieformalnego szczytu przywódcy mają się zastanowić nad tym, jak odpowiedzieć na wyzwania stojące przed UE. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zaznaczył, że dyskusja nie będzie koncentrowała się na Brexicie, choć to czerwcowa decyzja mieszkańców Zjednoczonego Królestwa o wyjściu z UE była bezpośrednią przyczyną zwołania spotkania w słowackiej stolicy.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne