Reklama

Reklama

Oskarżenia pod adresem abp. Wesołowskiego

TVP Info dotarła do świadka, który oskarża arcybiskupa Józefa Wesołowskiego. Mężczyzna twierdzi, że były nuncjusz apostolski na Dominikanie wykorzystywał tam seksualnie chłopców.

TVP Info pokazała wywiad z diakonem z Dominikany, Francisco Xavierem Reyesem, oskarżonym o stręczycielstwo nieletnich. Powiedział on, że arcybiskup Wesołowski jest "seksualnie chory". Diakon, którzy przebywa w areszcie na Dominikanie, przyznał, że miał stosunki seksualne z byłym nuncjuszem. Powiedział też, że arcybiskup szukał nieletnich chłopców, których zabierał do budynku należącego do nuncjatury. Miały się tam odbywać orgie.

Reklama

Reyes przyznał, że sam przyprowadzał nuncjuszowi chłopców. Mężczyzna dodał, że arcybiskup kontaktował się z księdzem Wojciechem Gilem, pracującym w jednej z parafii na Dominikanie. Dodał, że także inni księża w tym kraju dopuszczają się pedofilii. Powiedział jednak, że władze kościelne Dominikany nie wiedziały o postępkach arcybiskupa Wesołowskiego.

Dziennikarz Piotr Krysiak, który był na Dominikanie, powiedział, że tamtejsza policja wiedziała, iż nuncjusz dopuszcza się pedofilii. Nie interweniowała jednak, gdyż ma on immunitet dyplomatyczny. Zatrzymano natomiast diakona Reyesa. Arcybiskup Wesołowski miał obiecywać mu pomoc, ale wyjechał z Dominikany.

Dziennikarze z Dominikany ponad rok zajmowali się sprawą nuncjusza i zbierali materiały na jego temat.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy