Pakistan: Siostry popełniły samobójstwo po kłótni z ojcem

Cztery siostry popełniły samobójstwo po kłótni z ojcem, którego nie było stać na posag wymagany, by kobiety mogły wyjść za mąż - informuje agencja AFP.

Do tragedii doszło w czwartek w Mailsi, miasteczku na południu prowincji Pendżab. Po kłótni kobiety postanowiły odebrać sobie życie i trzymając się za ręce wskoczyły do rzeki. Piąta siostra została uratowana.

"Biedny rolnik, Baszir Ahmed Rajput, nie mógł wydać za mąż swoich pięciu córek, ponieważ nie miał pieniędzy na posag" - powiedział agencji AFP przedstawiciel lokalnej policji Malik Daud Hasnain.

Reklama

"Po kłótni na ten temat kobiety zdecydowały się na desperacki czyn i skoczyły razem do rzeki" - dodał.

Siostry miały 45, 43, 38, 35 i 31 lat.

"Udało nam się uratować najmłodszą - Fatimę - i odnaleźć ciała jej dwóch sióstr. Trwają poszukiwania pozostałych zwłok" - powiedział Hasnain.

Posag to poważny problem dla biednych rodzin w Pakistanie. Wielu rodziców nie może wydać za mąż swoich córek, ponieważ nie stać ich na zapłacenie kwot, których żądają rodziny potencjalnych małżonków.

W Pakistanie kobiety wychodzą za mąż zazwyczaj w wieku od 18 do 28 lat. Starsze mają poważne problemy ze znalezieniem męża. Dodatkowo często stają się obiektem kpin sąsiadów i krewnych. Bez męża, który wspierałby je finansowo, muszą także stawić czoła ubóstwu.

Dowiedz się więcej na temat: Pakistan | posag

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje