Reklama

Reklama

Papież: Jezus nie jest postacią z bajki

Benedykt XVI skrytykował podczas środowej audiencji generalnej modernistyczne - jak to ujął - tendencje do wypaczania roli Jezusa i przedstawiania go jako postaci z bajki. Polakom papież życzył, by rok 2007 był czasem zbawienia dla Kościoła i świata.

W katechezie, wygłoszonej w watykańskiej Auli Pawła VI do 9 tysięcy pielgrzymów, Benedykt XVI podkreślił, że "dramat odrzucania Chrystusa objawia się w rozmaity sposób".

Reklama

- Może nawet bardziej podstępne i niebezpieczne są formy odrzucenia Boga we współczesnej dobie: od zdecydowanego odrzucenia po obojętność, od scjentystycznego ateizmu po przestawianie Jezusa uwspółcześnionego czy raczej postmodernistycznego, Jezusa - człowieka, sprowadzonego do roli nauczyciela mądrości i pozbawionego swej boskości; bądź też Jezusa do tego stopnia wyidealizowanego, że wydaje się on czasem postacią z bajki - mówił papież.

Po polsku Benedykt XVI powiedział: "W radosnej atmosferze Bożego Narodzenia pozdrawiam serdecznie obecnych tu Polaków. Moją modlitwą obejmuję ten nowy rok, prosząc Boga, by był czasem zbawienia dla Kościoła i świata. Niech Maryja, Matka Boża uczy nas otwierać serca dla Jezusa, coraz bardziej jednoczyć się z Nim i coraz mocniej kochać Go każdego dnia. Na ten nowy rok z serca błogosławię wam i waszym bliskim".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Dowiedz się więcej na temat: PAPIEZ | Benedykt XVI | Jezus | bajki | Nie | papież

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy