Petardy "główka Zidane'a" skonfiskowane

"Główka Zidane'a" - tak nazywają się skonfiskowane przez policję w Rzymie, ważące aż 5 kilogramów każda nielegalne petardy, sprzedawane w sklepach przed Sylwestrem.

W ostatnich dniach w całych Włoszech w magazynach, sklepach i na targowiskach policja znalazła tony niebezpiecznych środków pirotechnicznych, które nie mają żadnego atestu.

Reklama

Arsenał posiadających niszczycielską siłę "główek Zidane'a", których nazwa nawiązuje do pamiętnego incydentu na ostatnim Mundialu, znaleziono w sklepie w centrum Wiecznego Miasta na parterze domu mieszkalnego. Właściciel sklepu został aresztowany.

Nielegalne sylwestrowe petardy i inne ładunki wybuchowe charakteryzują się nie tylko ogromnym zagrożeniem, jakie wiąże się z ich odpalaniem, ale także aktualnymi nazwami. Centrum ich produkcji oraz sprzedaży jest Neapol, gdzie w zeszłym roku zawrotną karierę robiły petardy "Ratzinger".

Jak zawsze policja ostrzega wszystkich przed kupowaniem petard nie spełniających norm bezpieczeństwa. Każdego roku w noc sylwestrową dochodzi do setek wypadków, a nawet ofiar śmiertelnych.

Dowiedz się więcej na temat: nielegalne | Zinedine Zidane | petardy | główka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy