Piraci uwolnili marynarzy po czterech latach

26 pochodzących z Azji marynarzy w drodze do domu, po ponad czteroletniej niewoli. W marcu 2012 roku pływający pod banderą Omanu statek rybacki został uprowadzony przez somalijskich piratów. Piraci uwolnili zakładników dopiero w miniony weekend.

To jeden z najdłuższych okresów niewoli marynarzy porwanych przez somalijskich piratów. Do zajęcia statku rybackiego Naham 3 doszło w marcu 2012 roku w pobliżu Seszeli. Na statku znajdowali się obywatele Chin, Filipin, Kambodży, Indonezji, Wietnamu i Tajwanu.

Reklama

Po długich negocjacjach piraci uwolnili porwanych w minioną sobotę. Marynarze zostali przetransportowani do stolicy Kenii Nairobi, skąd udadzą się w podróż do swych krajów.

Przez rok marynarze przetrzymywani byli na zajętym przez piratów statku. Potem, po jego zatonięciu więziono ich na lądzie.

Wybrzeże Somalii uznawane jest za jedno z najniebezpieczniejszych miejsc dla żeglugi. Mimo międzynarodowych misji konwojujących statki, wciąż dochodzi tam do prób porywania załóg przez piratów. Z problemem nie radzą sobie władze Somalii.

Dowiedz się więcej na temat: somalia atak | piraci

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje