Piramidy w Egipcie, Krzywa Wieża w Pizie i Chrystus z Rio de Janeiro rozbłysną na biało-czerwono

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Krzywa Wieża w Pizie zostanie oświetlona na biało-czerwono. Oprócz niej w kolorach polskiej flagi rozbłysną też m.in. piramidy w Egipcie, figura Chrystusa w Rio de Janeiro oraz koło panoramiczne w Santa Monica w Kalifornii.

Ambasada RP we Włoszech podała, że jeden z najsłynniejszych zabytków na świecie zostanie oświetlony barwami polskiej flagi 16 listopada na cztery godziny, począwszy od 19.00.

Reklama

Zasługi w uratowaniu wieży ma urodzony w Polsce profesor politechniki w Turynie Michele Jamiolkowski, który kierował zespołem naukowców, autorów projektu wzmocnienia konstrukcji i zatrzymania jej przechyłu - wskazano.

Oświetlenie Krzywej Wieży to jedna z serii inicjatyw obchodów stulecia niepodległości, w ramach których różne budynki i zabytki na świecie zostaną oświetlone na biało-czerwono. Będą to m.in. piramidy w Egipcie, figura Chrystusa w Rio de Janeiro, koło panoramiczne na bulwarze w Santa Monica w Kalifornii oraz CN Tower w Toronto - najwyższa wieża na półkuli zachodniej.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje