Planowali zamach terrorystyczny w Moskwie

W mieście Oriechowo-Zujewo, 90 km na wschód od Moskwy, unieszkodliwiono w poniedziałek grupę terrorystów, która przygotowywała akt terroru w stolicy Rosji - poinformował Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK).

- W wyniku operacji specjalnej bandyci zostali zablokowani. Na wezwanie do poddania się odpowiedzieli ogniem. W wyniku krótkiego boju dwaj zostali zabici, a jeden zatrzymany - przekazał NAK.

W potyczce z terrorystami ranny został jeden żołnierz sił specjalnych (specnazu) Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Wśród ludności cywilnej nikt nie ucierpiał.

Reklama

NAK podał, że wszyscy trzej terroryści, to obywatele FR.

- Przybyli z regionu afgańsko-pakistańskiego, gdzie przeszli szkolenie i przygotowywali się do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego - poinformował.

NAK podał, że na trop terrorystów wpadła FSB w toku weryfikowania danych operacyjnych o planowaniu przez grupę bojowników aktu terroru w Moskwie. NAK nie podał szczegółów.

Narodowy Komitet Antyterrorystyczny to rządowy organ koordynujący walkę z terroryzmem w Federacji Rosyjskiej. Na jego czele stoi dyrektor FSB Aleksandr Bortnikow, a w jego skład wchodzą kluczowi ministrowie, szefowie służb specjalnych i Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych FR, a także przedstawiciele Administracji Prezydenta i parlamentu.

Z Moskwy Jerzy Malczyk

Dowiedz się więcej na temat: Rosja | żołnierze | atak terrorystyczny

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy