Policja: Czekamy na ekstradycję kierowcy podejrzanego o zabicie 13-latka

Mariusz N., podejrzany o śmiertelne potrącenie 13-latka pod Otwockiem, został zatrzymany w na terenie jednego z alpejskich kurortów - poinformował Mariusz Sokołowski, rzecznik komendy głównej policji.

Do zatrzymania doszło kilka godzin po wydaniu przez polski sąd europejskiego nakazu aresztowania. Obecnie - jak powiedział Sokołowski - dosyłane są do Francji dokumenty potrzebne do ekstradycji zatrzymanego. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku, nieudzielenie pomocy i ucieczkę mężczyźnie grozi kara do 12 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Potrącił i uciekł

Reklama

Do tragicznego wypadku doszło 11 grudnia w Czarnówce k. Warszawy. 13-letni chłopiec wracał ze swoją 16-letnią siostrą ze szkoły. Kierowca prowadzący rozpędzoną osobówkę potrącił 13-latka, nie zatrzymał się i nie udzielił mu pomocy. Dziewczynce na szczęście nic się nie stało.

Z informacji prokuratury wynika, że mężczyzna w przeszłości został skazany za podobne przestępstwo. W 2002 roku potrącił człowieka i uciekł z miejsca wypadku. Sąd skazał go na karę dwóch lat i sześciu miesięcy więzienia, nawiązkę 5 tys. zł na rzecz rodziny zmarłego oraz nawiązkę na rzecz organizacji społecznej w kwocie 3 tys. zł. Otrzymał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 5 lat.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Dowiedz się więcej na temat: wypadek | Otwock

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje