Polka zgwałcona w Indiach podróżowała z córeczką

33-letnia Polka został odurzona i zgwałcona przez taksówkarza w Indiach. Jak podaje agencja AFP, podczas napaści razem z kobietą była jej 2-letnia córka.

Polka została zgwałcona 2 stycznia podczas podróży do Delhi, dokąd zmierzała z Mathury w stanie Uttar Pradeś w północnych Indiach. Według jednej z wersji podaną przez agencję AFP, sprawcą był taksówkarz, do którego auta kobieta wsiadła wraz z córeczką dobrowolnie, zamawiając kurs do Delhi. Podczas podróży mężczyzna miał użyć sprayu z nieznaną substancją, by odurzyć kobietę.

Druga wersja, którą podaje TVN24, powołując się na "The Times of India", mówi, że Polka została siłą wciągnięta do auta, gdy czekała na przystanku na taksówkę. Próbowała się opierać, jednak kierowca zagroził jej i córce nożem. Potem obie miały zostać odurzone.

Reklama

33-latka twierdzi, że straciła przytomność i nie pamięta gwałtu. Z tego, że padła ofiarą napaści na tle seksualnym, zdała sobie sprawę dopiero po obudzeniu się na ławce na stacji kolejowej Nizammudin na południu Delhi. Jej dwuletnia córeczka siedziała obok i głośno płakała.

Obdukcja lekarska potwierdziła, że doszło do gwałtu. Obecnie hinduska policja poszukuje podejrzanego kierowcy.

Polka mieszka w Mathura od trzech lat.

Od roku w Indiach trwa debata na temat przemocy seksualnej, wywołana przez brutalny gwałt zbiorowy w Delhi. 16 grudnia 2012 roku sześciu sprawców zaatakowało młodą studentkę i jej towarzysza w prywatnym autobusie, do którego para wsiadła wracając z kina. Kobieta został wielokrotnie zgwałcona; parę pobito przed wyrzuceniem z pojazdu na drogę. Po dwóch tygodniach 23-latka zmarła w szpitalu w Singapurze w wyniku obrażeń.

Brutalna napaść wywołała oburzenie w kraju. Wybuchły protesty uliczne. W odpowiedzi rząd Indii wprowadził surowsze kary za napaści seksualne i inne przestępstwa wobec kobiet, np. handel kobietami czy atakowanie ich kwasem. Utworzono też sieć specjalnych sądów, które zajmują się wyłącznie sprawami dotyczącymi przemocy seksualnej.

W ostatnich miesiącach dochodziło też w Indiach do gwałtów na cudzoziemkach.

Dowiedz się więcej na temat: Indie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje