Powstał specjalny ranking amerykańskich miast

Najbardziej przyjazne miasto w USA to znajdujące się w Karolinie Południowej Charleston. Najmniej przyjazne - Newark położone w New Jersey po drugiej stronie Manhattanu.

Znany amerykański portal podróżniczy ‘’Conde Nast Traveler’’ opublikował specjalny ranking na ten temat. Takiego wyboru dokonali czytelnicy portalu, którzy dzielili się swoimi wrażeniami podczas podróży po Stanach Zjednoczonych.

Nie jest niespodzianką, że wygrało Charleston. To jedna z najpopularniejszych amerykańskich metropolii odwiedzana przez turystów. Ze względu na swoją historię nie przypomina typowego miasta Ameryki Północnej, a raczej te znane z południowej Hiszpanii.

Charleston zajmuje od kilku lat bardzo wysoką pozycję w najważniejszych światowych rankingach. Na drugim miejscu znajduje się Savannah, bardzo dobrze znane z kultowego filmu ‘’Przeminęło z wiatrem’’. Trzecia lokata dla teksańskiego San Antonio, które ma jeden z najpiękniejszych rzecznych bulwarów.

Reklama

Wśród metropolii, które są najmniej przyjazne to: przedmieścia Nowego Jorku Newark, potem kalifornijskie Oakland, a następnie Hartford w stanie Connecticut. Z największych metropolii złą reputacją cieszą się: Detroit, Los Angeles oraz Miami.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy