Reklama

Reklama

Pożar na budowie najwyższego wieżowca Azji Środkowej

Na budowie najwyższego wieżowca Azji Środkowej w stolicy Kazachstanu, Astanie, wybuchł w sobotę pożar, który udało się strażakom ugasić po sześciogodzinnej akcji - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych. Nikt nie ucierpiał.

Budowę prowadzi deweloper ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na stronie internetowej ministerstwa spraw wewnętrznych Kazachstanu zamieszczono zdjęcia przedstawiające ogień trawiący kilka pięter budynku. MSW w komunikacie podało, że kiedy na miejsce dojechały ekipy straży pożarnej ogień obejmował piętra od 11. do 25.

Reklama

W akcji uczestniczyło 27 jednostek straży pożarnej, wykorzystano także ciężki sprzęt i śmigłowiec.

Pożar prawdopodobnie wywołało urządzenie do ogrzewania, działające na paliwo - podało ministerstwo spraw wewnętrznych. Agencja TASS dodaje, że ogień rozprzestrzenił się na drewniane elementy rusztowania.

W komunikacie resortu spraw wewnętrznych podkreślono, że z budynku udało się bezpiecznie ewakuować 150 robotników tam pracujących. Nie wiadomo natomiast, jaka jest skala zniszczeń.

Budowa Abu Zabi Plaza ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Deweloper przewiduje, że będzie tam hotel, część mieszkalna a także powierzchnie biurowe. Budynek mam mieć 88 pięter. Prace budowlane trwają od 2010 roku.

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację
Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy