Reklama

Reklama

Pożar na pokładzie luksusowego wycieczkowca

Pożar, który wybuchł w poniedziałek na pokładzie luksusowego wycieczkowca "Grandeur of the Seas", odbywającego rejs z Baltimore na Wyspy Bahama, zmusłl kapitana do przerwania rejsu. Nie było ofiar.

Wycieczkowiec o długości 280 metrów z 2.224 pasażerami i 796 członkami załogi płynął na turystyczną wysepkę CocoCay, w archipelagu Bahamów, kiedy w pomieszczeniach windy kotwicznej pojawiły się płomienie.

Reklama

Po 2 godzinach pożar udało się opanować, ale armator statku Royal Caribbean Cruises wydał polecenie przerwania rejsu i udania się do Freeport -  największego portu na Bahamach. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Pasażerom zwrócono pieniądze i zaoferowano gratisowy rejs w przyszłości.

Był to kolejny incydent w trwającej od kilku miesięcy złej passie wycieczkowców.

W lutym br. ponad 3 tys. pasażerów przez 5 dni dryfowało na pokładzie wycieczkowca "Carnival Triumph", w którego maszynowni wybuchł pożar. Przestały działać silniki, statek pozbawiony został prądu i zawiódł system wodno-kanalizacyjny.

W marcu br. 108 gości zachorowało na schorzenia układu pokarmowego na statku należącym do Royal Caribbean Cruises  a na początku ub. roku zatonął u wybrzeży Włoch wycieczkowiec "Costia Concordia".

Dowiedz się więcej na temat: pożar | statek wycieczkowy | Grandeur of the Seas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL