Reklama

Reklama

Pożegnanie astronauty. "Ostatnie spojrzenie z kosmosu"

Kapitan załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej Chris Hadfield nagrał na jej pokładzie wideo z piosenką Davida Bowie "Space Oddity". Na Twitterze napisał, że to jego pożegnanie ze stacją i "ostatnie spojrzenie na kulę ziemską z kosmosu".


Hadfield na wideo śpiewa i gra na gitarze, widać wnętrza Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, dźwięk zapisano na Ziemi. Zmienił on nieco słowa piosenki Davida Bowie'go, wspomina w niej m.in. o statku kosmicznym "Sojuz", na pokładzie którego ma wrócić na Ziemię, o stanie nieważkości i patrzeniu na kulę ziemską "z góry".     

Reklama

Link do wideo nagranego przez Crisa Hadfielda zamieszczony został na koncie Davida Bowie na Twitterze. Artysta podpisał go słowami "Halo, człowieku kosmosu".

Piosenka mówi o zagubionym w przestrzeni kosmicznej astronaucie, majorze Tomie. Nie pierwszy raz została wykorzystana w programie poznawania Kosmosu przez człowieka. Singiel ze "Space Oddity" pojawił się na rynku na krótko przed lądowaniem załogi "Apollo-11" na Księżycu i piosenka stanowiła podkład do materiałów BBC o tym wydarzeniu.   

Wideo ze "Space Oddity" Chrisa Hadfielda to pierwsze nagranie muzyczne na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Astronauta upublicznił je na dzień przed swoim powrotem na Ziemię. Już dziś ma udać się w drogę powrotną na pokładzie "Sojuza". 

Sprawdź teledysk i tekst piosenki ”Space Oddity” w serwisie Teksciory.pl

Dowiedz się więcej na temat: Chris Hadfield

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne