Putin: Próbuje się umniejszyć spotkanie z Trumpem

Prezydent Rosji Władimir Putin ocenił w czwartek jako udany szczyt w Helsinkach, na którym spotkał się w poniedziałek z przywódcą USA Donaldem Trumpem. Dodał przy tym, że niektóre siły w Stanach Zjednoczonych starają się pomniejszyć rezultaty szczytu.

Putin ocenił, że w USA istnieją pewni "potężni przeciwnicy" odbudowy relacji z Rosją i że siły te narzucają stanowisko, które określił jako "antyrosyjskie".

Reklama

Prezydent wypowiadał się na spotkaniu z ambasadorami Federacji Rosyjskiej zorganizowanym w MSZ w Moskwie. 

"Prace nad przedłużeniem nowego START, czyli układu między USA i Rosją o ograniczeniu strategicznych zbrojeń nuklearnych, należy rozpocząć już obecnie, inaczej porozumienie to wygaśnie w 2021 roku" - ostrzegł w czwartek prezydent Rosji Władimir Putin.

"Jeśli dzisiaj, już teraz, nie rozpocznie się praca nad jego przedłużeniem, to za półtora roku układ po prostu wygaśnie, przestanie istnieć" - powiedział Putin w MSZ Rosji na spotkaniu z ambasadorami i przedstawicielami Federacji Rosyjskiej w obcych państwach. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje