Putin reaguje na doniesienia o swoim ślubie

Prezydent Rosji Władimir Putin zdementował w piątek doniesienia mediów o tym, że wkrótce poślubi mistrzynię olimpijską w gimnastyce Alinę Kabajewą.

- W tym, co powiedzieliście, nie ma ani słowa prawdy - powiedział Putin na wspólnej konferencji prasowej z premierem-elektem Włoch Silvio Berlusconim.

Reklama

W korespondencji z Moskwy włoski dziennik "La Repubblica" napisał we wtorek, że w największej tajemnicy ustępujący prezydent Rosji Władimir Putin rozwiódł się w lutym z żoną Ludmiłą i 15 czerwca ożeni się z młodszą od siebie o 30 lat gimnastyczką.

Podczas konferencji prezydent Rosji przyznał też, że brakowało mu obecności na światowej scenie politycznej Silvio Berlusconiego, który przez dwa ostatnie lata kierował włoską opozycją.

Obaj politycy, którzy niebawem staną na czele rządów w swych krajach, od czwartku prowadzili rozmowy w prywatnej rezydencji Berlusconiego Villa Certosa na Sardynii.

Na wspólnej konferencji prasowej Putin powiedział: - Jestem starym przyjacielem pana Berlusconiego, to ja poprosiłem o to spotkanie z nim i to jeszcze przed wyborami.

- Brakowało mi go i cieszę się z jego miażdżącego zwycięstwa - dodał rosyjski przywódca.

Berlusconi poinformował, że z prezydentem Rosji rozmawiał między innymi o współpracy energetycznej oraz wielkich projektach w dziedzinie lotnictwa, kosmosu i transportu.

Jednym z tematów rozmów była przyszłość linii lotniczych Alitalia. Przyszły premier Włoch zasugerował, że w tej sprawie odbędą się rozmowy z Aerofłotem.

Dowiedz się więcej na temat: doniesienie | Władimir Putin | prezydent | prezydent Rosji

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje