Reklama

Reklama

​Raporty wywiadowcze USA: Rosja buduje kilkadziesiąt podziemnych bunkrów

Rosja od kilku lat buduje w Moskwie podziemne bunkry, w których będzie można schronić się na wypadek wojny nuklearnej. Takie informacje posiada amerykański wywiad. O sprawie piszą m.in. "Daily Mail" i newsru.com.

Amerykańscy wywiadowcy twierdzą, że budowa trwa już od kilku lat i wybudowano już "dziesiątki" podziemnych bunkrów w Moskwie i na terenie całego kraju. Istnienie podziemnych bunkrów ujawnił generał Curtis Scaparrotti, dowódca sił NATO w Europie. 

Reklama

Według generała to znak, że Rosja coraz mocniej modernizuje swoje strategiczne siły. W jego opinii doktryna nuklearna Rosji może "budzić obawy". 

Mark Schneider, były urzędnik Pentagonu w dziedzinie polityki nuklearnej, który obecnie pracuje w National Institute for Public Policy w Wirginii w USA, powiedział, że nowa rosyjska Strategia Bezpieczeństwa Narodowego przyjęta w grudniu, ma na celu zwiększenie ochrony obywateli w przypadku ataku nuklearnego. - To sugeruje, że Moskwa przygotowuje się do wojny nuklearnej -  mówi Schneider.

- Rosja przygotowuje się do poważnej wojny, która zakłada wykorzystanie broni jądrowej - powiedział były pracownik Pentagonu. 

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne