Reklama

Reklama

RMF: Aresztowania w Londynie. Zarzuty o planowanie aktów terroru

Dwie osoby zostały aresztowane w zachodnim Londynie pod zarzutem planowania aktów terroru - informuje RMF FM. To najważniejsza od dwóch lat tego typu interwencja brytyjskiej policji. Aresztowani to bracia. Mają 19 i 20 lat.

Według doniesień, jakie pojawiły się w mediach, dwaj bracia nie są tzw. samotnymi wilkami, lecz należą do inspirowanej ideologią ISIS siatki terrorystycznej.

Reklama

Mężczyźni usiłowali zdobyć broń automatyczną i materiały, które mogły zostać użyte do produkcji bomby chemicznej. Scotland Yard podejrzewa, że starszy z aresztowanych zaangażowany był również w finansowanie działalności terrorystycznych na terenie całego kraju.

Według ekspertów, od lat Wielka Brytania była celem terrorystów działających na zlecenie azjatyckiej Al-Kaidy, której znaczenie i siła rażenia wyraźnie osłabły. Jednocześnie policja dysponowała nielicznymi dowodami wskazującymi na to, że islamiści z Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu planują na Wyspach ataki.

Ostatnie aresztowania ograniczały się głównie do ludzi, którzy planowali wyjazdy do Syrii. Najnowsze zatrzymania mogą sugerować, że po atakach w kontynentalnej Europie, terroryści z ISIS biorą na celownik Wielką Brytanię.

APA

Bogdan Frymorgen

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje