RMF: Szkielet "wampirzego" dziecka. Wbito mu kamień w usta

Archeolodzy dokonali niezwykłego odkrycia na cmentarzu dziecięcym we włoskim mieście Teverina. Znaleźli tam szkielet 10-letniego chłopca z kamieniem wciśniętym w usta.

Na początku IV stulecia na terenie dzisiejszych Włoch szalała epidemia malarii, która pochłonęła tysiące istnień. Dzieci chowano wówczas na cmentarzu w Teverina na terenie dawnej willi rzymskiej. Jeden z badanych szkieletów zwrócił szczególna uwagę archeologów.

Reklama

To szkielet 10-letniego chłopca z kamieniem wbitym w usta. Archeolodzy uważają, że ten "wampirzy pochówek" miał uniemożliwić dziecku powrót do świata żywych i zarażanie malarią.

Naukowcy z amerykańskiego uniwersytetu w Arizonie prowadzą prace na cmentarzu dziecięcym z czasów rzymskich już od 1987 roku.

Wcześniej dotarli do grobu, w którym pochowano trzyletnią dziewczynkę. Maluch miał kamienie ułożone na dłoniach i stopach. To sposób wykorzystywany w wielu kulturach, by zatrzymać zmarłych w grobie - mówi prowadzący badania David Soren.

 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy