Romans prezydenta Francji: Media ujawniają kulisy miłosnego dramatu

Nie jest pewne, czy Pierwsza Dama Francji wyjdzie ze szpitala już dzisiaj - poinformował jej rzecznik. Valérie Trierweiler trafiła pod opiekę lekarzy cztery dni temu, wstrząśnięta doniesieniami na temat romansu prezydenta Francois Hollande’a z paryską aktorką. Nadsekwańskie media ujawniają teraz kulisy miłosnego dramatu w Pałacu Elizejskim.

Według mediów, Hollande już w piątek wieczorem - czyli kilkanaście godzin przed ujawnieniem jego romansu przez popularną bulwarówkę "Closer" - odbył w Pałacu Elizejskim trudną rozmowę z Pierwszą Damą Francji. Miał jej powiedzieć, że już od kilku miesięcy spotyka się z inną kobietą. Nie było krzyków i kłótni, ale Valérie Trierweiler "poczuła się tak, jakby uderzył w nią rozpędzony pociąg ekspresowy" - twierdzi cytowana anonimowo przez media przyjaciółka Pierwszej Damy.

Reklama

Według dziennika "Le Parisien", Trierweiler znalazła się w szpitalu m.in. z powodu nagłej depresji i problemów z ciśnieniem tętniczym.

Część nadsekwańskich mediów uważa jednak, że doniesienia o rozstaniu prezydenckiej pary są przesadzone. Cytowany przez "Le Parisien" bliski współpracownik Pierwszej Damy, który rozmawiał z nią, twierdzi, że jest ona gotowa wybaczyć Hollande’owi romans z aktorką, jeżeli prezydent położy tej znajomości kres.

Według tygodnika "Le Point", informacja o romansie prezydenta mogła trafić do prasy za sprawą szefa MSW Manuela Vallsa, który nie ukrywa, że marzy o zajęciu w przyszłości miejsca Hollande’a w Pałacu Elizejskim. "Le Point" twierdzi, że socjalistyczny rywal Hollande’a doskonale wiedział o utrzymywanym w tajemnicy romansie.

Pikanterii dodają sprawie doniesienia mediów o tym, że Hollande spotykał się z aktorką Julie Gayet w luksusowym paryskim apartamencie, który wynajmuje jeden z byłych członków największej korsykańskiej organizacji mafijnej La Brise de Mer. Apartament, który znajduje się niedaleko Pałacu Elizejskiego, udostępnić miała aktorce za darmo żona byłego gangstera.

Marek Gładysz

Dowiedz się więcej na temat: Francois Hollande

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje