Reklama

Reklama

Rosja: Kolejny incydent z samolotem Suchoj Superjet 100

W Rosji doszło do kolejnego incydentu z samolotem Suchoj Superjet 100 - podały rosyjskie media. Pasażerowie rejsu Moskwa - Ryga zażądali zmiany maszyny w związku z silnym zapachem palącej się instalacji elektrycznej.

W niedzielę 5 maja na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo, w trakcie awaryjnego lądowania spłonął Suchoj, który miał lecieć do Murmańska. W katastrofie zginęło 41 osób.

Reklama

Jak podał portal informacyjny Rambler.ru, dziś rano pasażerowie samolotu lecącego z Moskwy do Rygi zażądali przerwania procedury startu i zmiany maszyny. Portal, powołując się na świadków, tłumaczy, że osoby znajdujące się na pokładzie czuły silną woń nadpalonych przewodów instalacji elektrycznej. Rejs wstrzymano na dwie godziny, wyprowadzono pasażerów i przeprowadzono oględziny, ale nie znaleziono niczego podejrzanego. Suchoj wyleciał z Szeremietiewa i już wylądował w Rydze.

W niedzielę na lotnisku Szeremietiewo spłonął podczas lądowania Sucjhoj Superjet który miał lecieć do Murmańska. Tuż po starcie w maszynę uderzył piorun, uszkadzając elektroniczne systemy pokładowe. Podczas awaryjnego lądowania samolot zapalił się. W płomieniach zginęło 41 osób. Udało się uratować 33 pasażerów i 4 członków załogi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje