Reklama

Reklama

Rosja: Samolot wypadł z pasa podczas lądowania

Boeing 737-800 należący do rosyjskich linii lotniczych NordStar podczas lądowania w Norylsku w Rosji wypadł z pasa startowego - informuje Reuters. Na pokładzie maszyny znajdowało się 101 pasażerów i sześciu członków załogi. Nikt nie został ranny.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano w Norylsku - mieście zamkniętym w azjatyckiej części Rosji w Kraju Krasnojarskim. Maszyna linii lotniczych NordStar leciała z Krasnojarska. Podczas lądowania w Norylsku nie zdązyła wyhamować i wypadła z pasa startowego. Na pokładzie znajdowało się 101 pasażerów i sześć osób personelu pokładowego. 

Jak informuje Reuters, nikt nie doznał obrażeń. Samolot również nie został uszkodzony. 

Reklama

Przewoźnik napisał w oświadczeniu, że przyczyną zdarzenia były złe warunki pogodowe. Nad lotniskiem miała przechodzić wówczas potężna śnieżyca. Linie lotnicze dodały, że pasażerowie o własnych siłach opuścili pokład.

Do incydentu w Norylsku doszło dzień po tragicznych wydarzeniach na lotnisku Szeremietiewo. Przypomnijmy, że w niedzielę po południu w Moskwie podczas awaryjnego lądowania zapalił się samolot pasażerski należący do linii Aerofłot. Zginęło 41 pasażerów. Z powodu trudnych warunków pogodowych samolot wylądował dopiero przy drugiej próbie, ale kilkakrotnie uderzył w pas startowy. Pożar wybuchł w samolocie już po lądowaniu i - według relacji świadków - rozprzestrzeniał się błyskawicznie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje