Rosja wydaliła dwóch greckich dyplomatów

Do rosyjskiego MSZ wezwano w poniedziałek ambasadora Grecji w tym kraju i wręczono mu notę, w której poinformowano o symetrycznej odpowiedzi na "nieprzyjacielskie działania" Aten i wydaleniu z kraju dwóch greckich dyplomatów.

"Do MSZ Rosji wezwano ambasadora Grecji w FR Andreasa Fryganasa, wręczono mu notę informującą o przyjętych przez stronę rosyjską symetrycznych krokach w odpowiedzi na nieprzyjacielskie działania Aten w lipcu tego roku w stosunku do rosyjskich pracowników dyplomatycznych i obywateli" - poinformowało w oświadczeniu MSZ w Moskwie.

Reklama

W lipcu Ateny wydaliły dwóch rosyjskich dyplomatów i zakazały wjazdu na teren kraju dwóm kolejnym. Swą decyzję w tej sprawie greckie władze zakomunikowały Rosjanom 6 lipca, zarzucając dyplomatom ingerowanie w wewnętrzne sprawy państwa oraz podejmowanie działań zagrażających jego bezpieczeństwu.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa oceniła, że ten krok nie wpłynie pozytywnie na dwustronne stosunki, i zapowiedziała analogiczną odpowiedź.

Jak się uważa, chodziło o rosyjskie usiłowania podważenia porozumienia Grecji z Macedonią, w którym ta ostatnia zgodziła się na zmianę nazwy państwa na Macedonia Północna, uzyskując w zamian zobowiązanie rezygnacji z blokowania jej integracji z Unią Europejską i NATO.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje