Rosyjska prasa o incydentach przed ambasadami

"Nota za notą" - pod takim tytułem rządowa "Rossijskaja Gazieta" relacjonuje ostatnie wydarzenia w stosunkach polsko-rosyjskich.

Dziennik zauważa, że "Warszawa przeprosiła, ale i zażądała przeprosin", przypominając jednocześnie o poniedziałkowej napaści na ambasadę Rosji w Polsce i wczorajszym obrzuceniu racami polskiej ambasady w Moskwie. Według "Rossijskoj Gaziety" oba incydenty nie powinny wpłynąć na stosunki Moskwy z Warszawą.

"Niezawisimaja Gazieta" nie wspomina o incydencie przed budynkiem polskiej ambasady w Moskwie, a jedynie informuje że prezydent Polski osobiście przeprosił Rosję za wydarzenia z 11 listopada w Warszawie.

"Rosyjskie media poinformowały o ataku na ambasadę Polski w Rosji, ale przedstawiciele ambasady nie potrafili potwierdzić tej informacji" - napisali dziennikarze Moskiewskiego Komsomolca. Gazeta tłumaczy, że polskie przedstawicielstwo jest jednym z największych w Moskwie i dlatego "szybko przerwanej przez policję akcji można było nie zauważyć".

"Moskiewski Komsomolec" przypomina, że w poniedziałek polscy chuligani zaatakowali rosyjską ambasadę w Warszawie i dodaje, że za ten incydent przeprosił już prezydent Polski.

Dowiedz się więcej na temat: ambasada | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje