Rosyjski szpieg w Parlamencie Europejskim?

Węgierski europoseł Béla Kovács, członek skrajnie prawicowej węgierskiej partii Jobbik, jest od kilku miesięcy podejrzewany o związki z rosyjskim wywiadem. Ostatnio pojawiły się w tej sprawie nowe informacje.

Już w maju węgierska prokuratura zwróciła się do Parlamentu Europejskiego o uchylenie immunitetu posłowi Kovacsowi podejrzewanemu o szpiegostwo. Eurodeputowany, choć nigdy nie ukrywał swoich sympatii do Moskwy, konsekwentnie zaprzecza, jakoby zdradził swój kraj. 

Reklama

Ostatnie doniesienia o jego rosyjskiej żonie Swietlanie Istoszinie z pewnością mu jednak nie pomagają. Według węgierskiego portalu "Index", Istoszina jest w związku małżeńskim także z dwoma innymi mężczyznami : japońskim fizykiem nuklearnym i austriackim kryminalistą, powiązanym z radzieckim wywiadem. Na tej m.in. podstawie "Index" sugeruje, że Rosjanka była agentem KGB, a prawie 3 dekady temu zwerbowała Kovacsa.

Sprawą europosła ma zająć się komisja prawna Parlamentu Europejskiego, która zdecyduje czy politykowi należy odebrać immunitet.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje