Reklama

Reklama

Rosyjskie bombowce zaatakowały pozycje IS

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że bazujące w irańskim Hamadanie bombowce Tu-22M3 i Su-34 dokonały we wtorek nalotów na bojowników w Syrii. Wcześniej o przybyciu rosyjskich bombowców do tej bazy donosiły media.

"Ciężkie bombowce Tu-22M3 i taktyczne Su-34 rosyjskich sił powietrznych wystartowały z pełnym obciążeniem z lotniska Hamadan (w Iranie) i dokonały nalotu na obiekty ugrupowań terrorystycznych Państwa Islamskiego i (dawnego) Frontu al-Nusra w prowincjach Aleppo, Dajr-az-Zaur i Idlib" - powiedzieli przedstawiciele resortu obrony, cytowani przez agencję TASS.

Dodali, że bombowce były ubezpieczane przez myśliwce Su-30SM i Su-35 z lotniska Hmejmim w syryjskiej prowincji Latakia; po operacji wszystkie samoloty wróciły bezpiecznie do swych baz.

Bliżej nad Syrię

Reklama

W bazie Hamedan rozmieszczone zostały samoloty dalekiego zasięgu Tu22M3. Dzięki temu ich czas lotu do Syrii został skrócony o 60 proc. Tym samym będą mogły zabierać więcej pocisków do bombardowań.

Na razie nie wiadomo, ile sztuk stacjonuje w Iranie. Dotychczas rosyjskie bombowce do operacji w Syrii wylatywały z lotniska położonego w Mozdoku w Osetii Północnej.

Według niektórych źródeł, Rosja przygotowuje się do zmasowanych bombardowań pozycji rebeliantów w Syrii. Zamierza do tego celu wykorzystać lotnictwo i rakiety umieszczone na okrętach. Ponoć zwróciła się już do Iranu i Iraku o udostępnienie korytarzy powietrznych dla przelotu jej rakiet w kierunku Syrii.

Wczoraj rosyjska marynarka rozpoczęła też manewry we wschodniej części Morza Śródziemnego. Uczestniczą w nich okręty zdolne do wystrzeliwania rakiet typu "Kalibr".

Więcej newsów znajdziesz
w aplikacji INTERIA
Pobierz aplikację

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje