Reklama

Reklama

Rozdzielone siostry bliźniaczki odnalazły się dzięki Facebookowi

Anais Bordier i Samantha Futerman to dwie 25-letnie dziewczyny. Jedna mieszka w Londynie, druga w Los Angeles. Nie miały pojęcia o sobie, jednak dzięki Facebookowi udało im się ustalić, że są siostrami bliźniaczkami adoptowanymi z Korei. Teraz zbierają fundusze, żeby naukowo potwierdzić swoje odkrycie.

Anais jest francuską projektantką mody, która studiuje w Londynie. Jej znajomi znaleźli w sieci śmieszny film z aktorką z Los Angeles, Samanthą Futerman. Pokazali jej to nagranie, bo zaciekawiało ich to, że dziewczyna z Ameryki wygląda identycznie jak ich koleżanka. Anais zaczęła szukać więcej informacji o dziewczynie z filmu. Szybko udało jej się ustalić, że obie urodziły się tego samego dnia i roku w Seulu.

Reklama

Wkrótce potem obie zostały adoptowane. Anais znalazła Samanthę na Facebooku i wysłała jej wiadomość. "Dostałam wiadomość od obcej dziewczyny. Zobaczyłam profil młodej kobiety. Oglądając jej zdjęcia, czułam się, jakbym patrzyła na siebie. Nie mam wątpliwości, że to musi być moja siostra bliźniaczka"- mówi Samantha.

Bliźniaczkom pomagają ludzie z całego świata Dziewczyny szybko nawiązały kontakt: pomagają im w tym Skype i Facebook. W serwisie Kickstarter, w którym przeprowadzane są zbiórki pieniędzy na różne projektów z wielu dziedzin życia, założyły swoje konto. Zbierają pieniądze na wykonanie badań DNA, odnalezienie dokumentów i na wspólne spotkanie. Ich projekt zebrał już ponad 30 tysięcy dolarów, tyle ile dziewczyny potrzebują do realizacji planu. Zbiórka zakończy się jednak dopiero za trzy tygodnie.

Na razie nie udało im się ustalić, jak to się stało, że zostały adoptowane oddzielnie. W dokumentach obu dziewczyn nie ma żadnej informacji o tym, że miały jakiekolwiek rodzeństwo.

Dowiedz się więcej na temat: bliźnięta | rodzeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje