Rychły zmierzch bibliotek

Według najnowszego raportu w ciągu najbliższych 15 lat, po ponad półtora wieku funkcjonowania brytyjskie biblioteki mogą w ogóle przestać istnieć. Z obserwacji korespondenta RMF wynika, że Brytyjczyków zniechęca sposób prowadzenia bibliotek.

Kłopoty brytyjskich bibliotek wynikają z prostych powodów - za mało nowych książek, nieelastyczne godziny otwarcia i nadmierna biurokracja. Jeśli nic się nie zmieni, to ta instytucja w ciągu następnych kilku lat przejdzie do historii.

Reklama

Nasze społeczeństwo wystawia sobie skandaliczną ocenę. Nie stać nas już na przyjemność związaną z pożyczaniem książek - teraz interesują nas już bezdroża internetu - to tylko jedna z niewielu reakcji na raport.

W ciągu ostatniej dekady, liczba ludzi korzystających z bibliotek zmalała o 20 procent, a wypożyczanych książek o 35. Brytyjczycy mogą pochwalić się znakomitymi pisarzami i prężnym rynkiem wydawniczym. Jednak bez rządowych dotacji i nowoczesnego prowadzenia bibliotek, zmuszeni zostaną do pożyczania książek od sąsiadów.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy