Reklama

Reklama

Rzecznik rządu: Kolizja pojazdów z kolumny premier Szydło w Izraelu

Jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek doszło do kolizji kilku pojazdów z kolumny jadącej z premier Beatą Szydło z lotniska w Tel-Awiwie do Jerozolimy. - Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało - podkreślił.

Samochód wiozący premier, który był na czele kolumny, nie uczestniczył w wypadku. Zderzyło się kilka bus-ów, w których jechali członkowie delegacji.

Reklama

Premier wraz z częścią ministrów we wtorek weźmie udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych. "Program wizyty jest realizowany zgodnie z planem" - powiedział PAP Bochenek. 

Ranny funkcjonariusz BOR

Rzecznika BOR Natalia Markiewicz poinformowała, że w kolizji został lekko ranny funkcjonariusz BOR. Jest na obserwacji w szpitalu.  Podkreśliła, że "strona izraelska odpowiada w pełni za ochronę pani premier na terytorium Izraela". "Z urzędu to gospodarz przejmuje na siebie ciężar ochrony i tak jest na całym świecie" - zaznaczyła.

Poinformowała, że "samochodem, który spowodował zdarzenie, kierował kierowca izraelskiej ochrony". "Zdarzenie nie dotyczyło samochodu osoby ochranianej" - podała.

MSZ poinformowało na Twitterze, że w kolizji nie uczestniczył samochód, którym jechał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne