Samochód z kolumny prezydenta Poroszenki potrącił człowieka

Samochód policji należący do kolumny prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki potrącił na pasach dla pieszych 88-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło we wtorek w centrum Kijowa. Według policji poszkodowany ma złamaną nogę i doznał wstrząśnienia mózgu.

Policja wyjaśniła, że mężczyzna wtargnął na jezdnię, nie reagując na znaki funkcjonariusza, który regulował ruch. Poszkodowanemu na miejscu udzielono pomocy medycznej i przewieziono go do szpitala.

Reklama

Kijowska policja początkowo informowała jedynie, że w zdarzeniu uczestniczył pojazd z kolumny "osoby posiadającej prawo do ochrony państwowej", jednak media ustaliły, że samochód należał do kolumny wiozącej prezydenta Poroszenkę.

Jego rzecznik Swiatosław Cehołko oświadczył następnie, że prezydent wyraził ubolewanie w związku z wypadkiem. "Niezależnie od sygnałów policjanta kierującego ruchem chodzi tu o człowieka starszego. Prezydentowi jest przykro w związku z wypadkiem i polecił już udzielić poszkodowanemu wszelkiej niezbędnej pomocy" - napisał Cehołko na Facebooku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje